logo Rezerwuj

Wyjątkowe miejsce w Zakopanem u podnóża Tatr

Krupówki - Najsłynniejszy deptak w Polsce

Każdego roku przyciągają setki tysięcy turystów. Spacerując deptakiem znajdą oni tu liczne sklepy, restauracje, hotele, a także siedzibę Muzeum Tatrzańskiego oraz najstarszą murowaną świątynię Zakopanego – kościół Świętej Rodziny.
Na Krupówkach zabraknąć nie może także specjalnych stoisk w kształcie drewnianych wozów, z których górale sprzedają oscypki.

Ścieżki rowerowe - Podziwiaj piękno Tatr

Tuż obok naszego Ośrodka „Hyrny” przebiega ścieżka rowerowa, która prowadzi niemal przez całe Zakopane. Swój początek ma przy dworcu kolejowym. Rowerzyści rozpoczynając tam trasę przejeżdżają przez Rówień Krupową w kierunku Krupówek. Następnie ścieżka prowadzi pod skocznię narciarską Wielką Krokiew i dalej do Kuźnic skąd odjeżdża kolej linowa na Kasprowy Wierch.
W Kuźnicach oraz pod Wielką Krokwią swój początek ma wiele szlaków tatrzańskich. Część z nich udostępniona została rowerzystom jak Droga pod Reglami oraz szlak na Kalatówki.

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Umożliwiając naszym Gościom aktywny wypoczynek przygotowaliśmy w obiekcie wypożyczalnię rowerów. Nowe górskie rowery męskie, damskie oraz dziecięce czekają na naszych Gości każdego dnia.

Różnorodność szlaków turystycznych

Pobyt w Zakopanem to wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Po polskiej stronie Tatr turyści mają do dyspozycji niemal 300 kilometrów szlaków pieszych.
W niedalekiej odległości od Hyrnego znajdują się Droga pod Reglami oraz Kuźnice, gdzie swój początek ma wiele tatrzańskich szlaków. Z Kuźnic wyjść można na Nosal lub na Halę Gąsienicową oraz Goryczkową. Można także wyjechać kolejką gondolową na Kasprowy Wierch, skąd prowadzą szlaki na Świnicę oraz w kierunku Czerwonych Wierchów. Droga pod Reglami prowadzi niemal do wszystkich tatrzańskich dolin. Z kolei spod skoczni dojść można do Doliny Białego, Strążyskiej, Za Bramką, Ku Dziurze, Małej Łąki, Kościeliskiej i Chochołowskiej.

Tatry - Perła południowej Polski

Tatrzański Park Narodowy, to unikalne miejsce na skalę całej Polski. Tatry jako jedyne góry są charakteru alpejskiego. Dzięki wytyczonym i dobrze oznakowanym szlakom pieszym każdego roku przyciągają miliony turystów spragnionych górskich wędrówek. Wędrować jest także po czym, bo tylko po polskiej stronie Tatr wytyczonych zostało niemal 300 km szlaków pieszych.
Poza dolinami oraz szczytami odwiedzanymi przez turystów są udostępnione także jaskinie. Większość z nich odwiedzana jest przez wyspecjalizowane osoby, są jednak i takie miejsca gdzie wejść może zwykły turysta. Jaskinia Mroźna, Smocza Jama, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka oraz Ku Dziurze.

Poznaj tatrzańskie muzea

Zakopane, to nie tylko Tatry, ale także bogactwo kultury. Znajdziecie tu Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego, a w nim multimedialne atrakcje oraz dioramy, które wprowadzą zwiedzający we wspaniały świat tatrzańskiej przyrody. Podążając kulturalną mapą Zakopanego nie można ominąć Teatru Witkacego. Warto też odwiedzić zakopiańskie muzea, z których większość należy do Muzeum Tatrzańskiego. W gmachu głównym muzeum znajdują się wystawy: etnograficzna, historyczna i przyrodnicza. Z 7 filiach zlokalizowane są: Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje, Galeria Sztuki na Kozińcu, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, Galeria Władysława Hasiora, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.

Park linowy - Zabawa dla dorosłych i dzieci

Dzieci i dorośli spragnieni aktywnego wypoczynku oraz mocnych wrażeń mogą się wybrać do parku linowego, których w Zakopanem jest wiele. Jeden z nich znajduje się kilkaset metrów od Ośrodka „Hyrny” w Zakopanem przy ul. Piłsudskiego.
W parku znaleźć można kilka tras o różnym stopniu trudności oraz, a na nich różne przeszkody w tym zjazd tyrolką.

Newsletter

INSPIRACJE I PROMOCJE


Wprost na twój adres e-mail. Tylko wartościowe treści. Dołącz!



Nasze social media


instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram

© Willa Sienkiewiczówka 2024

Created by:jointsystem